• TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ
  • KAPIDA ÖDEME
  • HAVALE / EFT İLE ÖDEME

Sürdürülebilir Moda

Sürdürülebilir Moda


 
Tüm dünyanın ortak sorunu olan küresel ısınma ve bunun sebeplerinden olduğu düşünülen  Covid-19. İşte bütün Pandemi süreci boyunca dünyada tartışılan tek konu insanlığın doğaya verdiği zarar oldu diyebiliriz. Ama bu sayede çevre konusunda duyarlılığımızın daha da arttığı bir sürece girdik. Özellikle moda endüstrisi, tek başına yarattığı karbon emisyonuyla bile doğayı olumsuz etkileyebiliyor. Evet moda sektörü dünyadaki 2. en fazla kirletici durumunda. ve dünya su kirliliğinin %20 sinden tek başına sorumlu. Fakat pandemi döneminde de evden çıkamasak bile online alışverişe artan ilgi yüzünden tüketim çılgınlığına ulaştık olduk.
 
Ürünlerin çevre dostu olması için üretim süreçlerini de ona göre tasarlamak gerekir. Ürünlerin ham madde kullanımından, pazarlamasına hatta dağıtım süreçlerine kadar her aşama çok önemlidir. Her marka kendi marka vizyonunu ve hedef kitlesini ele alarak sürdürülebilirlik bilincini yaymakla yükümlüdür.
 
Markalar doğa dostu tasarımlar yaratmak için ürünlerinde ‘’Sürdürülebilir Moda’’ açısından önemli bir trend konumunda olan organik pamuklar, kauçuklar ve geri dönüştürülmüş polyesterler kullanmayı tercih ediyorlar. Biz Liolle ailesi olarak %100 Pamuktan ürettiğimiz ürünlerimiz ile Muhafazakar Giyim trendine bir yenilik daha ekledik.
 
      
 
Dünya geneline baktığımızda son zamanların en büyük sorunlarından biri olan iklim değişikliği, markaların harekete geçmesini sağladı. Moda ve Tekstil sektöründeki üreticiler; tüketiciler için genelde işlevsel ve uzun ömürlü ürünlere yönelimin artması için çalışmalar yapıyor. Yaptığımız çalışmalarda sentetik ve plastik malzemelerden uzak durarak daha çok geri dönüştürülmüş ürünlere ağırlık veriyoruz.
 
‘’Sıfır Atık’’ kavramı çevre dostu kuralı için en önemli özelliklerden birisidir. Biz Liolle ailesi olarak bu kuralı çok benimsediğimiz için geri dönüştürülmüş polyester ve atık malzemelerinden ürettiğimiz polyester kumaşları, atığa dönüşmeyecek şekilde üretim yaparak tüketicilere çevre dostu bir gelecek sunmayı hedefliyoruz. Sadece kıyafet üretiminde gösterilen özen değil, kullanım sürecinde de uzun ömürlü kullanabilmek çok mühim.
 
 
 
 
Bu konuda size yardımcı edebilecek olan ürün etiketlerimizi inceleyip,                 
kıyafetlerinize daha özenli bakım sağlayabilirsiniz.

 
Bilmenizde fayda var;
Daha kaliteli ve uzun ömürlü giysiler üreterek tek kullanımlık fikri ortadan kaldırılmalı.
Üretim yerlerindeki çalışma koşulları düzeltilerek daha çevre dostu ve insancıl yöntemlerle üretimler yapılmalı.
Kıyafetlerimizin uzun ömürlü olması için onlara nasıl bakacağımızı öğrenmeliyiz.
Alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirilmeli, ‘’daha az kıyafet ama daha uzun ömürlü’’ olmasına dikkat edilmeli.
Mümkün olan en az atık hedeflenmeli.

Yorum Yap

Not: HTML desteklememektedir!

Kampanyalardan haberdar olun